برگزاری همايش علمی«دفاع از عمارت شيشه‌ای: توسعه امنيت فضای سايبری سازمان»

برگزاری همايش علمی«دفاع از عمارت شيشه‌ای: توسعه امنيت فضای سايبری سازمان»

شرکت مهندسی ارتباطی پیام پرداز همايش علمي «دفاع از عمارت شيشه‌اي: توسعه امنيت فضاي سايبري سازمان» مبتني بر آخرين دستاوردهاي دانش رمز و امنيت را به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس اين شركت در روز شنبه مورخه 27 شهریور 1395 با حضور مديران فناوري اطلاعات سازمان‌ها و مؤسسات دولتي، نظامي، دفاعي و امنيتي كشور در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار کرد.

اين همايش با خوشامدگويي آقای دكتر برنج‌كوب رئيس هيأت مديره پيام پرداز آغاز گرديد. ایشان در این سخنراني از پيام پرداز به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان پیشرو در بخش خصوصی کشور در حوزه امنیت نام بردند و خاطر نشان نمودند كه امروزه امنیت در عرصه‌های نوظهوری مانند امنیت شبکه، امنیت سامانه، امنیت سازمانی، ذخیرسازی اطلاعات و حریم خصوصی نیز راه یافته است که مکمل امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌ ویژه در حوزه‌های کسب و کار B2B و G2C است. سپس مهندس انتظاري، عضو شورای عالی فضای مجازی از رمزنگاري بعنوان یکی از بخش‌های مهم حوزه فناوری ياد كرد و در ادامه سردار دكتر جلالي رئيس پدافند غيرعامل كشور بر بومي‌سازي امنيت امنيت تأكيد كردند و بيان داشتند كه بومی‌سازی در بخش امنیتی بیش از 80 درصد الزامی است و نبود آن امنیت و دفاع سایبری را بی‌مفهوم خواهد کرد.

ادامه همايش با ارائه مقالاتی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات همراه بود که طی آنها به بررسی آناتومی و چند نمونه حمله مانای پیشرفته (APT) توسط آقاي دكتر لاجوردي؛ راهکارهای پایش و مقابله با تهدیدات صفر-روز متناسب با کاربردهای مختلف شبکه‌ای توسط آقاي مهندس نوروزي و در نهايت رایانش چندطرفه با حفظ حریم خصوصی در فضای بدون اعتماد توسط آقاي دكتر صمداني، پرداخته‌ شد.

در انتهاي اين همايش نيز به مناسبت بزرگداشت بيستمين سالگرد شركت مهندسي پيام پرداز فيلم مستندی از دستاوردها و افتخارات شركت پیام پرداز به نمايش درآمد و یادبود بزرگداشت بیستمین سالگرد تاسیس شرکت پیام پرداز به میهمانان و حاضرین در همایش اهدا گردید.

2017-01-29T15:06:32+00:00 22 / 9 / 2016|Categories: پیام‌پرداز, عکس‌ها|