هک سامانه نماد الکترونیکی (ای نماد)، از شایعه تا واقعیت!

هک سامانه نماد الکترونیکی (ای نماد)، از شایعه تا واقعیت!

به گزارش خبرنامه پیام‌پرداز، سازمان فناوری اطلاعات ایران می‌گوید، شواهدی مبنی بر هک سامانه نماد الکترونیکی (نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت – ای‌نماد) وجود ندارد.

سید هادی سجادی، معاون امنیتی این سازمان، در رابطه با هک سامانه دریافت نماد اعتماد الکترونیکی اعلام داشت: خبرهای موجود در این باره، شایعه بوده و از نظر فنی، شواهدی وجود ندارد که این واقعه رخ داده باشد. همانطور که در مرکز ماهر، اخطاری در رابطه با این هک دریافت نکرده‌ایم.

نماد اعتماد الکترونیکی ، نشانه‌ای نمادين است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونيکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اينترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هويت و صلاحيت آنها اعطا می‌گردد؛ اين نماد پس از بررسي درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هويت و صلاحيت مالک (حقيقی يا حقوقی) آن براي مدت يک سال صادر می‌گردد.

سجادی افزود: سالانه حملات سایبری فراوانی سیستم‌های کامپیوتری کشور را تهدید می‌کند، که پایش کاملی در مورد آن‌ها صورت می‌گیرد و اطلاع‌رسانی در مواردی که لازم باشد، توسط مرکز ماهر انجام می‌شود و از این نظر، جای نگرانی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: آسیب‌پذیری‌های حوزه فضای مجازی، سالانه سازما‌ن‌های مختلفی را هدف حمله قرار می‌دهند، اما مواقعی که از اهیمت خاصی برخوردار بوده، به وسیله مرکز ماهر اطلاع رسانی می‌کنیم و دیگر موارد را، تنها به سازمان‌های مربوطه اطلاع می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

2018-04-30T19:44:40+00:00 30 / 4 / 2018|Categories: اخبار, فناوری اطلاعات|Tags: |