به گزارش خبرنامه پیام‌پرداز، سازمان فناوری اطلاعات ایران می‌گوید، شواهدی مبنی بر هک سامانه نماد الکترونیکی (نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت – ای‌نماد) وجود ندارد.

سید هادی سجادی، معاون امنیتی این سازمان، در رابطه با هک سامانه دریافت نماد اعتماد الکترونیکی اعلام داشت: خبرهای موجود در این باره، شایعه بوده و از نظر فنی، شواهدی وجود ندارد که این واقعه رخ داده باشد. همانطور که در مرکز ماهر، اخطاری در رابطه با این هک دریافت نکرده‌ایم.

نماد اعتماد الکترونیکی ، نشانه‌ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد.

سجادی افزود: سالانه حملات سایبری فراوانی سیستم‌های کامپیوتری کشور را تهدید می‌کند، که پایش کاملی در مورد آن‌ها صورت می‌گیرد و اطلاع‌رسانی در مواردی که لازم باشد، توسط مرکز ماهر انجام می‌شود و از این نظر، جای نگرانی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: آسیب‌پذیری‌های حوزه فضای مجازی، سالانه سازما‌ن‌های مختلفی را هدف حمله قرار می‌دهند، اما مواقعی که از اهیمت خاصی برخوردار بوده، به وسیله مرکز ماهر اطلاع رسانی می‌کنیم و دیگر موارد را، تنها به سازمان‌های مربوطه اطلاع می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر